آیه نفی سبیل:«وَ لَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرِینَ عَلَی الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلاً» (نساء/141) و خداوند هیچ‌گاه برای کافران نسبت به اهل ایمان راه تسلط قرار نمیدهد.

خانم حنانه خلفی

حنانه خلفی نابغه قرآنی کشور است که دوسال گذشته رتبه اول حفظ در سی‌و‌هفتمین مسابقات سراسری قرآن کریم را کسب کرده است. او می‌گوید که دیدار با رهبر انقلاب یکی از آرزوهایش بوده و در این دیدار قول و قراری با ایشان گذاشته است. حنانه خلفی حافظ کل قرآن کریم است. او اکنون ده ساله است و مقام‌های بسیاری را کسب کرده که مهم‌ترین آنها،‌ نفر اول حفظ قرآن در سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بوده است .
او میگوید : 10 سال دارم و در مسابقات قرآن کریم اوقاف نفر اول شدم و با شرکت در مسابقات بین المللی مختلف به کشور های لبنان، ترکیه، عراق، روسیه،بوسنی و هرزگوین، امارات و سوریه سفر کردم و در بیشتر مسابقات قرانی مقام اول را کسب کرده‌ام.
او ادامه داد: در خانواده ما همه خواهر و برادر هایم حافظ قرآن هستند و با تشویق پدرم و مادرم این کار را از کودکی شروع کردم و پدر با حفظ و مادر با مرور کمک زیادی به من کرده‌اند .
خلفی تمامی اساتید خود را نام برد و گفت در سال 94 دیداری با آیت الله هاشمی رفسنجانی داشتم که از دیدن من متحیر شدند و برایشان صلوات خاصه امام رضا (ع) را خواندم که اشک از چشمانشان جاری شد و انگشتری به من دادندو گفتند: در سفر به کربلا مسؤولان حرم امام حسین(ع) تکه ای از سنگ مرقد مطهر سابق امام را که در تعویض شکسته بود، به من هدیه دادند و ما هم از آن برای انگشتر نگین ساخته ایم و این هدیه عزیز معنوی را به حنانه عزیز می دهیم تا ان شاءالله شیعه آن امام مظلومی باشد که سر مبارکشان بر نیزه قرآن می خواند.
او از ۴سالگی دوره روان‌خوانی قرآن را شروع کرده و پس از آن توانسته در دو سال، حافظ کل قرآن کریم شود.حنانه خلفی با رهبر انقلاب نیز دیداری داشته و به ایشان قول داده است تا به‌زودی ترجمه کل قرآن را یاد بگیرد. او اکنون به ترجمه سی جزء قرآن مسلط شده است. مادر حنانه درباره توزیع و انتشار فایل‌های صوتی حنانه از رهبر انقلاب کسب اجازه می‌کند که ایشان نیز موافقت می‌کنند. حالاسی دی قرائت کامل او در نمایشگاه بین المللی قران کریم رو نمایی شد
خانم حنانه خلفی هم چنین در محفل انس با قرآن کریم در مسجد امام حسن مجتبی (ع) حضور یافت و با صوت و قرائت خود تعجب همگان را به خود جلب کرد.