«إنَّ هذِهِ أُمَّتُکمْ أُمَّةً واحِدَةً وَ أَنَا رَبُّکمْ فَاعْبُدُونِ؛ اين است امت شما كه امتي يگانه است، و منم پروردگار شما، پس مرا بپرستيد.» ‌(انبیا/۹۲)

دانلود تلاوت سید طه حسینی قاری نوجوان

سید طه حسینی از اهالی روستای چارك است كه این روزها به دهكده قرآنی كشور معروف شده است. روستای چارك از روستاهای استان بوشهر است و مردمی مهربان و صمیمی دارد. سید طه عضو یك خانواده ۵ نفره است دو خواهر دارد و در مقطع سوم راهنمایی مشغول به تحصیل است. از هشت‌سالگی قرائت قرآن را شروع كرده و چهار سال است كه به صورت حرفه‌ای به قرائت كلام الهی می‌پردازد. وقتی كه ازاو درباره اساتیدش سۆال می‌كنیم، استاد اصلی خود را آقای سید عطااءلله حسینی و برادر ایشان آقای حبیب‌الله حسینی كه هر دو پسرعموی سید طه هستند نام می‌برد. مشوق خود را در مسیر قرآنی‌اش ابتدا خانواده و سپس اساتید زحمتكشش می‌داند.
اما جالب است بدانیم نخستین كسی كه استعداد فوق العاده او را كشف كرد خواهرش بود كه او هم دانش‌آموز است؛ سید طه در این‌باره می‌گوید:
خواهرم، در گروه تواشیح مدرسه عضویت داشت و من هم سرودهایشان را حفظ و تکرار و تمرین می‌کردم و صدایم برایشان لذت‌بخش بود و مرا برای تمرین در قرائت دعوتکردند.اما بعدها كه در مسابقه تلوزیونی اسراء و در مرحله مقدماتی آن شركت كرد با تلاوت فوق‌العاده زیبایی كه داشت نظرها را به سوی خود جلب كرد؛ سید طه درباره آن روز چنین می‌گوید:
در مرحله مقدماتی بعد از آنکه که من قرائت کردم استاد صدیق گفتند این یک پدیده است وبعد از آن در مرحله نیمه‌نهایی قبول شدم و به مرحله نهایی راه پیدا کردم. در مرحله نهایی هم به مقام اول دست یافتم و در آنجا بود که در سطح کشور شناخته شدم